BM780-II Radyofrekans Cihazı


BM780-II Radyofrekans cihazı, KBB kliniklerinde ve RaVoR™ dahil olmak üzere doktorların plastik cerrahi ve dermatoloji için küçük cerrahi müdahaleleri için idealdir.

AutoRF™ Teknolojisi Nedir?

Dokunun içindeki elektriği yani (empedansını) ölçerek güç çıkışını ona göre ayarlar. Akım verilen alanda doku ölümü gerçekleştikçe hastaya uygulanan akımı gerek monopolar uygulamalarda gerekse bipolar uygulamalarda otomatik olarak çalışmayı keser ve sesli olarak kullanıcıyı uyarır. AutoRF fonksiyonu sürekli olarak dokunun ne durumda olduğunu kontrol altında tutar.

BM780-II Monopolar

Cihaz üzerinde Cut 1 ve Cut 2 olmak üzere pure kesme ve karışık kesme modları mevcuttur.Ayrıca kontakt koagulasyon ve spray koagülasyon modları mevcuttur. Bu özellik cerrah'a RF enerjisi kullanarak hastaya ameliyat sonrası daha az ağrı daha çabuk iyileşme özelliğini sağlar. Özellikle UPP, boyun disseksiyonlari ve nevus çıkarma operasyonlarından sonraki ilk 2 gunde ağrı hemen hemen hic olmamakta ondan sonra ise hastada, klasik cerrahideki ağrılar kadar devam etmektedir.

BM780-II Özellikleri

  • KBB, Plastik cerrahi, Beyin cerrahi operasyonlarında kullanılır.
  • Cihaz KBB Horlama operasyonlarında Bipolar olarak işlem yapar.
  • Verilen akım sadece doku içinde kalır, bütün vücüdu dolaşmaz.
  • Cihaz üzerinde hem monopolar hem bipolar RF modulü vardır.
  • Monopolar modulu UPP, telenjektazi, nevus cikarma islemlerinde kullanılır.
  • Tonsillektomi icin To-Bite forceps ilave edilebilir.
  • Kullanilan bütün uçlar 134° C de buhar otoklavina girer. RE-USABLE dır.

RaVoR™ Nedir?

Radyofrekans enerjisi, belirli doku alanlarının kısa ve seçici ısıtılması yoluyla kasıtlı lokal lezyonlara neden olur. Tedavi edilen doku vücudun kendi bağışıklık sistemi tarafından ayrıştırılır ve çirkin skar dokusuna dönüşür. Bu işlem, muamele edilen alanın sertleşmesine yol açar. Tam tedavi genellikle 15 ila 20 dakikadan fazla sürmez. Ayakta tedavi bazında yapılır ve hasta için neredeyse tamamen ağrısızdır.

BM780-II Bipolar

Sutter BM780-II Radyofrekans Cihazı Bipolar Modu

Bipolar koagulasyon modunda güç çıkışı dokunun ölümüne gore azalmaya başlar. Yanda yer alan grafikte görülebileceği üzere mavi ile belirlenen dokunun ölümü arttıkça kırmızı ile belirlenen güç grafiği azalmaktadır.

Ürün Kataloğu

Sutter BM780-II Radyofrekans Cihazı Ürün Kataloğu Yeni Versiyon
Sutter BM780-II Radyofrekans Cihazı Ürün Kataloğu Yeni Versiyon